Zachmurzone niebo

Opis: 

Marika jest studentką na wydziale historycznym. Nie jest to kierunek, który sprawia jej jakąś szczególną radość, tak naprawdę uciekła z miasta po tym, jak jej ukochany ją potraktował. Zdradził ją ze swoją koleżanką i w dodatku obsmarował przed wspólnymi znajomymi. 

W Krakowie poznała swojego obecnego chłopaka, z którym jest już prawie dwa lata. Niestety coraz częściej czuje się przytłoczona tym związkiem. Kocha go, jednak nieświadomie robi wszystko, aby ich relacje się posypały.

Jej chłopak - Adrian - to z kolei student medycyny o naprawdę wielkiej cierpliwości. Znosi wszystko spokojnie, stara się rozwiązywać konflikty, ale powoli zaczyna zastanawiać się, czy warto w tym tkwić.

Narracja może być prowadzona zarówno z perspektywy Mariki, jak i Adriana. 

Treść: 

Już dawno nie byłam na tak nudnym wykładzie. Słowo daję, że jeszcze godzina i dostałabym na głowę. Najchętniej urwałabym się i wieczór spędziła na jakimś piwie. Niestety nie mogę sobie odpuścić, zbyt wiele razy nie było mnie już na ćwiczeniach, a jakoś nie uśmiecha mi się wylecieć na dwa tygodnie przez końcem roku. 

Może przynajmniej odpiszę Adrianowi na tego smsa, którego dostałam rano. Inaczej w domu znowu czekają mnie pytania w stylu "Dlaczego nie poświęcasz mi czasu?", "Zapomniałaś o mnie?". Ma chłopak trochę racji, jestem jakoś rozkojarzona i brakuje mi motywacji do czegokolwiek. Nawet do kontaktu z nim, a przecież wiem, że naprawdę wiele dla mnie znaczy. 

- Panno Nowakowska czy przeszkadzam pani? - Dobiegł mnie głos wykładowcy i momentalnie zdałam sobie sprawę, że trochę odpłynęłam. 
- Przepraszam profesorze, zamyśliłam się...
- W pani sytuacji radziłbym jednak na zajęciach poświęcać większą uwagę. Jeszcze kilka dni i...
- Tak, wiem, naprawdę przepraszam... 

Nowe wpisy

Truskawki w śmietanie
Truskawki w śmietanie
Babiniec. Czyli gdzie ci mężczyźni
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Thor: Mokry świat
Jeszcze tylko raz