Wydawnictwo baptystów promuje katowanie dzieci?

Skandaliczna publikacja została „tymczasowo" wycofana ze sprzedaży. Wydawnictwo zastanawia się czy czasem jej nie przywrócić.

Wydawnictwo „Słowo prawdy" wprowadziło na polski rynek skandaliczną książkę pastora Tedda Trippa zatytułowaną „Pasterz serca dziecka". Internautów oburzyło jawne nawoływanie w niej do karania dzieci biciem. Jako pierwsza sprawę poruszyła psycholożka Magdalena Komsta.

W publikacji czytamy choćby, że bicie dziecka ma być wyrazem chrześcijańskiej miłości, której celem jest jedynie schronienie go od utraty Bożego błogosławieństwa. Autor nie ogranicza się jednak tylko do zachwalania przemocy, ale idzie o krok dalej i daje jasne instrukcje, jak bić by bardziej bolało. 

Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.)

Powyższy cytat pochodzi ze wspomnianego podręcznika, a opublikowane przez psycholożkę w Internecie zdjęcia poszczególnych stron pokazują, że nie jest to jedyny przykład instrukcji wymierzenia kary. Tripp przy tym podkreśla, że przemoc tego typu jest zalecana i usankcjonowana przez biblię. 

Szum, jaki wywołała publikacja sprawił, że wydawnictwo postanowiło tymczasowo wycofać książkę że sprzedaży. W swoim oświadczeniu zaznaczyło jednak, że decyzja ta nie jest ostateczna i może jeszcze ulec zmianie. 

Z całą pewnością nie takiej informacji spodziewali się czytelnicy. W komentarzach pod wpisem od razu zawrzało od oburzonych opinii internautów, którzy uważają taką deklarację za skandaliczną. Wydawnictwo postanowiło w takiej sytuacji skasować swój pierwszy wpis i wrzucić kolejny,

W tym wszystkim bulwersuje także opis samego wydawnictwa, które na swojej stronie internetowej określa się jako drogę do lepszego poznania boga.

Istniejemy na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikujemy książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie.

Czy przemoc wobec bezbronnego dziecka jest drogą do boga i doskonałości? Szczerze wątpimy.

Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji. 

Nowe wpisy

Truskawki w śmietanie
Truskawki w śmietanie
Babiniec. Czyli gdzie ci mężczyźni
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Thor: Mokry świat
Jeszcze tylko raz