"Niewyjaśnione tajemnice" już w sprzedaży!

Nakładem wydawnictwa Alma-Press ukazała się niezwykle ciekawa książka "Niewyjaśnione tajemnice" autorstwa znanego już na polskim rynku Joela Levy'ego (autora "Atlantydy i innych zaginionych cywilizacji" czy "Świętego Graala i innych skarbów..."). Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawcy.

Prawdziwe czy nie, wciąż niewyjaśnione

Ciekawość to cecha zakodowana w głębi ludzkiej natury. Interesuje nas to, czego nie wiemy i to, co wydaje się nawet z pozoru trudne do wytłumaczenia, a nawet mamy tendencję do poddawania w wątpliwość rzeczy, wydawałoby się, zrozumiałych. Dociekliwość doprowadziła do wielu wspaniałych współczesnych odkryć, które dziś ułatwiają nam codzienne życie. Niejednokrotnie stawała się niestety także podłożem sporów lub prowadziła do śmierci. Wiele z tajemnic przeszłości nawet dzisiaj pozostaje niewyjaśnionych.

Ciekawość to pierwszy stopień do…

Młodzi, dorośli, uczeni czy nie, każdy odczuwa ogromną satysfakcję z poznawania nowego i odkrywania kart rzeczywistości, które owiane są tajemnicą. Myśl o możliwości wejścia w posiadanie niedostępnej nikomu wiedzy podnosi adrenalinę i porusza ludzkie serca. Dlatego wyruszamy w dalekie podróże, by zobaczyć dalekie kraje. Dlatego wysyłamy sygnały w kosmos z nadzieją, że ktoś nam odpowie. Z tego samego powodu zastanawiamy się, czy Atlantyda istniała naprawdę i przeczesujemy dawne księgi w poszukiwaniu wskazówek dotyczących Eldorado.

– Nasza psychika, działanie naszego mózgu jest ukierunkowane na budowanie narracji i szukanie wyjaśnień – mówi Joel Levy, autor książki Niewyjaśnione tajemnice. – To dlatego ciekawość kieruje nami wszystkimi (…). Rozwiązywanie zagadek daje satysfakcję, czy będzie to poranna krzyżówka, czy działanie fundamentalnych sił natury – dodaje pisarz.

Wiedza tajemna

Niewyjaśnione tajemnice to książka, która stanowi okno do mistycznego świata. Opisane na jej kartach sytuacje są dziwne, niecodzienne i często niepokojące, a nawet trudne do objęcia ludzkim umysłem. Wymienione tu tajemnice podzielone zostały na cztery kategorie – tajemnicze miejsca, tajemnicze zdarzenia, dziwne doniesienia i zagadkowe artefakty. W każdej z nich czytelnik znajdzie szczegółowo rozpisane sekrety, wraz z ich kontekstem historycznym, a także różnymi teoriami i dowodami potwierdzającymi ich prawdziwość.

Książka inna niż wszystkie

Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą – mówił Einstein. Niewyjaśnione tajemnice to nie jest zbiór teorii spiskowych, ale książka dla osób ciekawych, chcących pogłębić swoją wiedzę na temat miejsc i wydarzeń z historii świata, które nie zostały jeszcze wytłumaczone i mają w sobie pierwiastek niewytłumaczalnego. Część z wymienionych w niej przykładów może zostać w przyszłości racjonalnie wytłumaczona, a niektóre z nich pozostaną zapewne pełne niedopowiedzeń już na zawsze. Jedno jest pewne – ta książka zaspokoi twoją ciekawość.

Nowe wpisy

Truskawki w śmietanie
Truskawki w śmietanie
Babiniec. Czyli gdzie ci mężczyźni
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Thor: Mokry świat
Jeszcze tylko raz