"Wiersze Lodu i Ognia" doczekały się trailera!

Czy poezja ma szansę się przebić na naszym rynku? Marek Kaczkowski nie tylko wierzy, że tak, ale jako dowód przedstawia przygotowany przez siebie zbiór inspirowany "Pieśniami Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Poniżej możecie znaleźć trailer przygotowany z okazji premiery tomiku, a także konkurs, w którym do zdobycia są dwa egzemplarze "Wierszy Lodu i Ognia".

"Wiersze Lodu i Ognia" to wyjątkowy tomik poetycki, który w całości powstał z inspiracji popularną sagą "Pieśń Lodu i Ognia", a także emitowanym na HBO serialem. Termin wydania tomiku Marka Kaczkowskiego trafił w czas wzmożonego zainteresowania tematyką ze względu na zbliżającą się premierę finałowego sezonu "Gry o tron".

Autor w wierszach stara się odnaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności tej sagi, pokazać dlaczego, według niego, Martin staje się Tolkienem naszych czasów, opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie można odnaleźć w Pieśni, a które są odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień, niepokojów.

Jak się zrodził tomik? – wypowiedź Autora

Pomysł tych wierszy zrodził się gdy usłyszałem pieśń „Scheda po Tolkienie”, której słowa zawdzięczamy talentowi poetyckiemu Jacka Kaczmarskiego, a muzykę talentowi muzycznemu Szymona Podwina. O  George’u Martinie mówi się, że jest Tolkienem naszych czasów, dlatego zacząłem się zastanawiać jak Jacek Kaczmarski – gdyby jeszcze żył - mógłby poetycko skomentować „Pieść Ognia i Lodu”.

Poczułem ogromny żal, że nigdy się tego nie dowiemy i nigdy takich wierszy inspirowanych „Pieśnią ognia i lodu” nie przeczytamy. Wtedy przypomniałem sobie fragment „Testamentu ..” Jacka Kaczmarskiego, w którym poeta pisał do swoich odbiorców „niech sobie znajdą własny temat i niech go wyśpiewają sami”. Zacząłem więc pisać…

Poniżej możecie zapoznać się z trailerem, który został przygotowany z okazji premiery zbioru. 

 

 

Nowe wpisy

Truskawki w śmietanie
Truskawki w śmietanie
Babiniec. Czyli gdzie ci mężczyźni
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Szkicownik myśli
Thor: Mokry świat
Jeszcze tylko raz